Tijdelijke huisvesting voor scholen wordt na de meivakantie in gebruik genomen
De werkzaamheden aan de tijdelijke huisvesting voor drie verschillende scholen aan de Peter Vineloolaan (Plein 13) verlopen voorspoedig. Op donderdag 29 januari werden bouwdoeken aan de hekken rondom het terrein bevestigd. Daarop is te zien dat Bergh Bouwgroep de tijdelijke school 'De Wissel' bouwt en verbouwt. Het is de bedoeling dat de school na de meivakantie als eerste door De Kiemkade in gebruik wordt genomen. Op dat moment wordt het pand van die school onder handen genomen.

In het Integraal Huisvestings Plan (IHP) is bepaald dat tot 2030 de scholen De Kiemkade, Sancta Maria en de Montessori in aanmerking komen voor (ver)nieuwbouw. In de tussentijd moeten de leerlingen elders worden ondergebracht. Om dat op de meest eenvoudige en kosten efficiënte manier te doen, wordt het gebouw aan Plein 13 verbouwd zodat de scholen er achtereenvolgens een tijdelijk onderkomen kunnen vinden. De schoolbesturen Louis Porquin en ABBO hebben meegedacht over de beste invulling.
Bergh Bouwgroep werkt met een strakke tijdsplanning aan de verbouwing. Er is een goede regie op de uitvoering, de afstemming met onder andere de gemeente Bergen op Zoom verloopt vlot en de planning wordt scherp bewaakt. Op het bouwdoek is goed te zien wat de uiteindelijke invulling wordt en dat het een duidelijke kwaliteitsimpuls voor Plein 13 is. Op het bouwdoek staat ook een QR-code. Door daar gebruik van te maken wordt allerlei informatie over de (ver)bouw van het pand ontsloten.
Wethouder Hans Peter Verroen (Onderwijs & Duurzaamheid) was trotse aanwezige bij het aanbrengen van de bouwdoeken. "Nu is goed te zien dat het gebouw een volledig nieuwe uitstraling krijgt. Ik waardeer het ook zeer dat de individuele scholen en de schoolbesturen nauw hebben samengewerkt om de invulling van het gebouw te gaan realiseren. Die samenwerking is iets om trots op te zijn", aldus wethouder Verroen.