Begin gemaakt met werkzaamheden aan kademuren oude binnenhaven
Maandagmiddag 28 september zijn de werkzaamheden aan de kademuren van de oude binnenhaven (het meest noordelijke deel dat tussen de Noordzijde- en Zuidzijde Haven ligt) begonnen. Wethouder Berend Doedens gaf daarvoor het startschot door een van de bigbags die als steun dienen voor de muren, uit het water te hijsen. In de werkzaamheden worden ook nieuwe bekabeling en nieuwe bestrating in het gebied meegenomen. Tevens komt er meer groen en zal de verlichting in de straten worden vernieuwd.

Wethouder Berend Doedens sprak van een belangrijk moment voor de historische binnenstad. “Wie hier staat, ziet meer dan steen en water. Deze haven vertelt het verhaal van Bergen op Zoom. Eeuwenlang vormde het water de levensader van onze stad. Via deze haven kwamen handel, welvaart, mensen en ideeën onze stad binnen. Het water heeft Bergen op Zoom gemaakt tot de prachtige historische havenstad die we vandaag kennen”.
Ook refereerde hij aan het feit dat er de afgelopen jaren veel gezegd en geschreven is over dit deel van de stad. Uiteindelijk is vorig jaar door de gemeenteraad een keuze gemaakt om historisch verantwoord te gaan restaureren en ook de omgeving daar uitdrukkelijk in mee te nemen. Voordat er een besluit is genomen is ook een uitgebreid participatietraject gelopen dat heeft geresulteerd in het besluit om miljoenen te investeren in de aanpak.
“We investeren hier niet alleen in stenen, wegen en riolering. We investeren in erfgoed, in leefbaarheid, in duurzaamheid en in de toekomst van onze stad”, aldus wethouder Doedens.
