Bergen op Zoom krijgt 3 miljoen vanuit het Rijk om winkelgebied aan te pakken
Dertien gemeenten ontvangen vanuit de Impulsaanpak winkelgebieden (IW) in totaal 22 miljoen van het Rijk om hun winkelgebied aan te pakken. De gemeente Bergen op Zoom is een van die gemeenten en krijgt een bedrag van € 3.054.240. Dat heeft minister Dirk Beljaarts van Economische Zaken (EZ) vandaag bekendgemaakt.
Wethouder Dominique Hopmans reageert dolblij op de toekenning: “Dat Bergen op Zoom een van de dertien gemeenten is die deze subsidie ontvangt, is fantastisch nieuws voor onze stad. Met dit bedrag kunnen we samen met onze partners verdere stappen zetten om de leegstand in de binnenstad aan te pakken. Ik ben trots op de medewerkers die hard hebben gewerkt aan deze aanvraag.”
Maatregelen
De gemeente Bergen op Zoom heeft in haar aanvraag een reeks investeringen voorgesteld die bijdragen aan een aantrekkelijk stadscentrum. Dit gaat over het vergroenen en verduurzamen van de binnenstad, het verbeteren van de bereikbaarheid voor auto’s, fietsers en voetgangers en het toevoegen van maatschappelijke functies. Dit om de leefbaarheid en de kwaliteit van het centrum te verbeteren. In de komende periode wordt samen met partners gewerkt aan gedetailleerde plannen voor de uitvoering. De subsidie is een cofinanciering. Dit betekent dat de gemeente in de komende periode hetzelfde bedrag investeert om deze projecten te realiseren.
Winkelgebieden onder druk
Minister Beljaarts: “Winkelstraten zijn voor veel steden en dorpen van grote economische en sociale betekenis. Maar deze winkelstraten staan, onder andere door online shopping, onder druk. Steeds vaker worden winkelstraten geconfronteerd met leegstand en verloedering. Het is van groot belang dat gemeenten de middelen hebben om dit probleem tegen te gaan. Zodat winkelgebieden aantrekkelijk en leefbaar blijven voor winkeliers, bewoners en bezoekers.”
Resultaten Impulsaanpak winkelgebieden
In totaal vroegen 41 gemeenten voor deze 4e en laatste ronde financiële ondersteuning aan, voor een gezamenlijk bedrag van iets meer dan € 87 miljoen. Er was in deze laatste tranche € 22 miljoen beschikbaar. Meer informatie over de goedgekeurde plannen is de vinden op: Resultaten Impulsaanpak winkelgebieden | RVO.nl.