Proef gratis parkeren
Een proef om de eerste twee uur gratis te parkeren in het gebied Vestingronden-Noord en Havenkwartier en gratis parkeren op pleinen en in garages tijdens de 19 koopzondagen in 2012. Met deze maatregelen wil het college van B en W de aantrekkelijkheid van de Bergse binnenstad vergroten.
Aantrekkelijkheid bezoek stad vergroten
Naar aanleiding van de uitbreiding van het betaald parkeren in de omgeving van het Bolwerk en de Gedempte Haven kwamen veel klachten binnen. Onder meer ondernemers klaagden over een teruglopende omzet als gevolg van deze invoering. Bezoekers van de binnenstad afkomstig vanuit de noordkant parkeerden voorheen namelijk gratis aan deze kant van de stad. Verder gaven ondernemers aan dat vooraf betaald parkeren een drempel is voor bezoekers omdat zij dan een tijdsdruk ervaren bij het winkelen. Hierdoor blijven bezoekers aan deze kant van de stad weg en parkeren zij veelal in parkeergarages, waar zij achteraf kunnen betalen. De proef is er op gericht bezoekers aan de noord-westkant van de stad terug te laten komen. Door daarnaast het parkeren op de 19 koopzondagen in Bergen op Zoom gratis te maken, wordt de vitaliteit van de binnenstad vergroot.
Parkeertarieven
Verder wil het college de tarieven van het parkeren meer gelijktrekken met de regio. Bergen op Zoom is immers op dit gebied de goedkoopste in Zuid-West Nederland. De gemeenteraad wordt voorgesteld de parkeertarieven te verhogen, met 11 procent voor het straatparkeren en 23% voor het parkeren in garages. Dit betekent dat parkeren in een straat in de binnenstad stijgt van €1,60 naar €1,78 per uur. Op bijvoorbeeld Plein 13 gaat het ‘lage’ tarief van €1,14 naar €1,27 per uur. Parkeren in een garage kost nu €1,14, dat wordt €1,40 per uur.
Ter vergelijking: de gemeente Breda verhoogt voor dit jaar de parkeertarieven voor straten in het centrum en garages naar €2 per uur, in Roosendaal kost parkeren in een garage €1,70 en op straat in de binnenstad €1,78 per uur. Bergen op Zoom blijft dus de goedkoopste gemeente op het gebied van betaald parkeren in Zuid West-Nederland.
De proef met het gratis parkeren tijdens de eerste twee uur in Vestinggronden-Noord en het Havenkwartier wordt eind van het jaar geëvalueerd. De resultaten worden meegenomen bij het opstellen van de nieuwe Parkeernota Lange Termijn.
Twitter
Facebook
del.icio.us
Hyves
LinkedIn
Digg
Google Bookmarks